Lucky John Basara Jig Yem 5Gr

225,00

Ürün Durumu Stokta
- +
Karşılaştır

Ağırlık: 5Gr
Boy: 4.8Cm
Tekli asist iğne ve 3’lü iğne ile donatılmıştır.
Lucky John Basara jig irregular falling leaf (düzensiz yaprak düşüşü) aksiyonu ile yatan balığı dahi yuvasından çıkartabilecek cezbediciliğe sahiptir.
3D gerçekçi gözler ve aksak aksiyon ile aşağıya doğru düşüş sırasında hem sağa sola kayma, hem de yaprak gibi yalpalayarak düşüş aksiyonunu gerçekleştirir.
Bu aksiyon avcı balıklardan kaçan balıkların çok kısa sürede derinden yukarıya çıkmaları ile basınç değişiminden ve oksijen ile azot oranı karışımının aniden değişmesinden (bir nevi vurgun gibi düşünebiliriz ) kaynaklı, hava kesesindeki şişme yüzünden geçici baygınlıklar geçirir.

Baygınlık sırasında tekrar dibe doğru salına salına düşüş yapan balık; ara ara satbil düşüşü bozup uyanma evresinde çok kısa yalpalayarak yüzer ve tekrar baygınlık hissi ile düşmeye devam eder. Bu da avcı balıklar için çok kolay lokmadır ve karnı tok olan balığı dahi yuvasından çıkartıp yemlenmeye zorlar. Lucky John Basara jig irregular falling leaf (düzensiz yaprak düşüşü) aksiyonu ile bu düşüşü taklit etmektedir.
Düz sarımda wobbling aksiyon alarak gelir kamışınızla düz sarımda vereceğiniz kısa jerkler ile jig, yüzüş hattından ayrılıp başka yöne doğru hamle yaparak aksiyon alır. Bu aksiyon kovalandığını düşünüp, yem olmaktan kaçan balığın vediği ani tepkilerin taklididir ve avcı balıkları cezbeden bir yüzüş sitilidir.
DİKKAT ”SPLASHING” aksiyonda çok başarılıdır.
Dibi kumluk veya çok derin meralarda takılmayacagından emin olduğunuz alanlarda dİbe indirip splashing (sıçrama ) aksiyonunu ”Kamış ucunu wtd aksiyonu yapar gibi sağa sola değil yukarı aşağı verilen aksiyondur” splashing aksiyonunda seri ve sert vuruşlarla sarım yapılır bu aksiyonu Basara gibi irregular falling leaf aksiyonu olan yemlerde  çok kısa vuruşlarla değil de kamış ucunu 50cm kadar kaldırıp jigin tekrar dibe inmesini bekleyerek 3-4 saniyede bir tekraralamak koşulu ile avlanmanız jigi tam performansı ile kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Bu aksiyon suyun dibinde veya kumluk  meralarda dipte yemlenen balık aksiyonu taklidi yapmaktadır ve kullanılan en başarılı aksiyonlardan biridir.

İncelemeler

Henüz yorum yapılmadı.

“Lucky John Basara Jig Yem 5Gr” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dönüş
X